Obóz ninja

Date
paź, 19, 2017

„Obóz ninja” to gra opierająca się na znanym z przeboju Hej! To moja ryba! mechanizmie, gdzie gracze poruszają swoimi pionkami i zbierają karty z pól, na których rozpoczęli swój ruch.

 [stextbox id=”custom” caption=”Szczegółowe informacje” bwidth=”2″ color=”FFA454″ ccolor=”FF6E30″ bcolor=”FF6E30″ bgcolor=”FFF8C7″ cbgcolor=”FFE45C” bgcolorto=”FFF0A6″ cbgcolorto=”FFD324″ mleft=”10″ mright=”10″ mtop=”10″ mbottom=”10″ image=”null”]

wydawnictwo: 2Pionki

wiek: 8+

liczba osób: od 2 do 4 osób

czas gry: około 30 minut

[/stextbox]

Cel i fabuła

W Obozie Ninja zwierzęta uczą się sztuk walki, rywalizując ze sobą o to, które z nich zostanie osobistym asystentem mistrza. Wygrywa osoba, która zdobędzie największą liczbę punktów.

Strona wizualna

W grze karcianej, tak naprawdę ciężko mówić o jakichś walorach wizualnych poza graficznymi. Te oczywiście jak zawsze w wydawnictwie Portal / 2Pionki stoją na najwyższym poziomie. Dodatkowo do kart dodane zostały drewniane pionki (ludziki ninja) w czterech kolorach.

Przygotowanie gry

Zależnie od liczby graczy wybieramy ustaloną w instrukcji liczbę kart z talii umiejętności (dla 2 jest to 48 kart, a dla 3 lub 4 to 56 kart). Układamy je na stole w czworobok. Następnie gracze wylosowują klan ninja, którym będą grali. Każdy uczestnik otrzymuje dwie podstawowe karty zdolności i pionki w odpowiednim kolorze.

Przebieg rozgrywki

Gracze ustawiają jedną z figurek na karcie swojego klanu (żeby każdy orientował się do kogo należy, który kolor). Następnie odwrotnie do ruchu wskazówek zegara wykładają po jednym pionku na ułożonej wcześniej planszy. Gdy wszystkie pionki zostaną wyłożone, gracze przy pomocy specjalnych umiejętności z kart przemieszczają się po planszy. Kolejne zdolności zdobywają zabierając karty z pól, na których rozpoczęli ruch. Jeśli nie ma możliwości ruchu, gracz musi spasować.

Wrażenia

Mimo że rozgrywka jest prosta i nie wzbudza zbyt wielkich emocji, to naprawdę potrafi wciągnąć. Co ciekawe została pozbawiona losowości. Zwycięstwo graczy zależy tylko i wyłącznie od ich umiejętności oceny sytuacji i dobrego planowania kolejnych ruchów.

Podsumowanie

„Obóz ninja” to pomysłowa, wciągająca gra logiczna, dla osób, które podczas rozgrywki lubią pomyśleć, a nie tylko bezsensownie rzucać kostkami. Przekonuje też do niej niewielki rozmiar opakowania i bardzo przystępna cena. Rozgrywka sprawiła mi wiele przyjemności, a tytuł chętnie polecę osobom szukającym gier familijnych oraz takich, które wymagają logicznego myślenia, ale nie są trudne, ani nadmiernie męczące.

Dziękuję!

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

7 komentarzy

  1. Odpowiedz

    TosiMama

    20 października 2017

    Znam inne gry tej firmy, bardzo mi się podobały, ta wygląda równie atrakcyjnie.

  2. Odpowiedz

    Michał

    20 października 2017

    Dziękuję za recenzje. Wygląda fantastycznie 🙂

  3. Odpowiedz

    Karolina / Nasze Bąbelkowo

    20 października 2017

    Na razie gra zbyt poważna dla naszego synka – ale niewykluczone, że za kilka lat mogłabymu się spodobać 🙂 Świetnie, że uczy samodzielnego myślenia 🙂

  4. Odpowiedz

    Stacja Książka

    19 października 2017

    Lubię karcianki, ostatnio odkryłam kluby i puby gier we Wrocławiu i chętnie tam chadzam. Muszę sprawdzić czy mają taką grę.

  5. Odpowiedz

    Kate Rain

    19 października 2017

    Idealny wpis na jesień. Gra wydaje się ciekawa. Może dołączę ją do swojej niemałej kolekcji ;p

  6. Odpowiedz

    Kat Nems

    19 października 2017

    Wygląda ciekawie.
    Dla jakiego przedziału wiekowego jest adresowana ta gra? I czy trzeba w niej umieć czytać?

  7. Odpowiedz

    Aleksandra Wnuczek

    19 października 2017

    Uwielbiam gry planszowe!:)

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Tonąc w mroku – Agnieszka Zawadka

Halli Galli

Odrodzona jako czarny charakter w grze Otome #10

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły