Najwyższa góra, najgłębszy ocean

Date
cze, 24, 2018

Niektóre dzieci lepiej zapamiętują zasłyszane wiadomości, inne wolą same przeczytać tekst. Każde jednak dziecko zapamięta daną informację, gdy będzie mogło skojarzyć ją z interesującym obrazkiem. Dlatego właśnie uważam, że ilustrowane kompendium cudów natury jest takim doskonałym pomysłem.

Książka podzielona została na piętnaście rozdziałów, a na każdy z nich przypadły po dwie strony. Znaleźć w niej można rozległą wiedzę. Poznamy największe dinozaury, największe zwierzęta morskie i lądowe, motyle i stawonogi świata. Możemy obejrzeć doskonale zilustrowany układ słoneczny, poznać tytułowe najwyższe góry i najgłębsze oceany. W publikacji znalazło się nawet miejsce na najwspanialsze burze, które pojawiają się na kuli ziemskiej. To wyczerpujące, pełne ciekawostek kompendium, a dzięki zawartej w nim wiedzy dziecko niejednokrotnie będzie mogło zabłysnąć w szkole.

Ilustracje Page Tsou są proste, ale jednocześnie bardzo realistyczne. Każde dziecko wie, jak wygląda słoń, ale już z pewnością nie każde rozpoznałoby na przykład tapira. Książka została pięknie wydana. Ma format A3, twardą oprawę i gruby papier. Cała wydrukowana została w kolorze. Zawarta w niej wiedza jest raczej encyklopedyczna, niż popularnonaukowa, ale dzięki obrazkom i tak łatwo ją przyswoić. Wydanie jest wspaniałe, ale niczego innego nie spodziewałabym się po książkach, które ukazują się nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia. Nigdy jeszcze nie poczułam się zawiedziona ich książkami.

Ogromnie spodobał mi się rozdział o układzie słonecznym. Przykładowo pokazane są rzeczywiste orbity planet okrążających słońce, a nie te równiutkie, sztucznie dopasowane w większości rysowanych układów słonecznych. W kompendium zaprezentowane są też takie informacje jak gęstość planety, promień, odległość od słońca czy długość, z jaka planeta wykonuje jedno okrążenie wokół słońca. Dla wygody dzieci i by pobudzić ich wyobraźnię, długości te podzielone zostały na nasze ziemskie lata.

„Najwyższa góra, najgłębszy ocean” to publikacja, która spełniła wszystkie moje oczekiwania. Uważam, że każde dziecko powinno mieć na swojej półce tego typu kompendium. Moim zdaniem to najlepszy możliwy sposób przekazywania wiedzy, zwłaszcza podczas samodzielnej nauki. Jestem też oczarowana bogatymi i pełnymi szczegółów ilustracjami wykonanymi przez Page Tsou. Tytuł serdecznie wszystkim polecam. Zdecydowanie warto uzupełnić o niego biblioteczkę dziecka.

Dziękuję!

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

3 komentarze

 1. Odpowiedz

  Klaudia Jarych

  25 czerwca 2018

  piękne ilustracje 🙂

 2. Odpowiedz

  Globfoterka

  24 czerwca 2018

  Sama chętnie poczytałabym taką książkę! Uwielbiam tego typu wydania, są strasznie fajnie przemyślane i zrobione.

 3. Odpowiedz

  Ula z prostoofinansach

  24 czerwca 2018

  Super wydane. Ilustracje genialne, zdecydowanie kupiłabym mojemu dziecku 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Siedem razy eks – Lucy Vine

Wsiąść do Pociągu: Europa

Re: Zero ♥ TOMY #01 – #02

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »