Mallaroy – A.M. Juna ⋆ tom 2

Date
kwi, 10, 2024

Mallaroy 

MallaroyPowrót do świata stworzonego przez A. M. Junę w „Mallaroy” to ponowne zanurzenie się w pełną magii i niebezpieczeństw przygodę. Po emocjonujących wydarzeniach z pierwszej części, czytelnik ma okazję śledzić dalsze losy bliźniaczek Lanford: Erin, która nadal próbuje udawać swoją siostrę zmiennokształtną w nadnaturalnej szkole, oraz Aleę, angażującą się w działalność tajemniczej grupy rewolucjonistów. Książka nie tylko kontynuuje wątki znane z pierwszego tomu, ale także wprowadza nowe, zaskakujące elementy, które zdecydowanie podnoszą stawkę.

O czym jest książka?

W drugim tomie „Mallaroy” Erin wciąż znajduje się w niezwykłej szkole z internatem, starając się nie wzbudzać podejrzeń, że nie jest zmiennokształtną. Jej życie komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy musi mierzyć się z podejrzanymi układami, łobuzerskimi przepychankami i publicznym policzkowaniem królewicza wampirów. Alea z kolei, podróżując z grupą tajemniczych rewolucjonistów, zaczyna wątpić w sens swojej misji. Kiedy sekrety zaczynają wychodzić na jaw, sytuacja komplikuje się, zapowiadając jeszcze większe niebezpieczeństwa na horyzoncie.

Moja opinia i przemyślenia

Drugi tom „Mallaroy” to bez wątpienia udana kontynuacja, która trzyma w napięciu i zmusza do pochłonięcia strony za stroną. Autorka skutecznie rozwija postacie i świat przedstawiony, dodając do mieszanki nowe, intrygujące elementy. Ciekawym zabiegiem jest głębsze zanurzenie się w motywy polityczne i społeczne, które nadają powieści dodatkowej głębi. Erin jako bohaterka nadal fascynuje swoją determinacją i odwagą. Jej zdolność do przetrwania w tak nieprzyjaznym środowisku, pełnym istot pragnących jej śmierci, wzbudza podziw. Z kolei rozwój postaci Alei i jej wątpliwości co do misji rewolucjonistów dodają powieści warstwy moralnej i etycznej, skłaniające do refleksji. Interakcje Erin z Michaelem, królewiczem wampirów, są napisane z dużym wyczuciem, mieszając napięcie z iskrą humoru. Dynamika między nimi stanowi jedną z bardziej magnetycznych części książki.

Styl pisania Autorki jest płynny i przyjemny, co czyni lekturę niezwykle wciągającą. Kreacja świata w „Mallaroy” z jego różnorodnością ras i ich unikalnymi cechami jest godna uwagi i świadczy o wielkiej wyobraźni autorki. Uważam, że drugi tom jest bardzo udaną kontynuacją serii i na pewno sięgnę po kolejny. 

Podsumowanie

Drugi tom serii „Mallaroy” to książka, która nie tylko spełnia oczekiwania po pierwszym tomie, ale nawet je przekracza, oferując czytelnikom jeszcze więcej emocji, napięcia i magicznych przygód. Znakomita równowaga między akcją a rozwojem postaci, między światem magii a bardziej przyziemnymi problemami, czyni z tej powieści pozycję obowiązkową dla fanów gatunku. Jest to historia o sile rodzeństwa, odwadze i poszukiwaniu własnej tożsamości w świecie, który nie zawsze jest przyjazny. A. M. Juna potwierdza swój talent i umiejętność tworzenia porywających opowieści, sprawiając, że oczekiwanie na kolejny tom staje się nieznośnie trudne. Myślę, że „Mallaroy” to seria, która zasługuje na miejsce w sercu każdego miłośnika młodzieżowej fantastyki.

Egzemplarz recenzencki otrzymałam od wydawcy.

Przeczytaj również: 

Mallaroy – A.M. Juna ⋆ tom 1

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

9 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Paula

  17 kwietnia 2024

  Muszę sprawdzić czy jest dostępna w bibliotece. Może mi się poszczęści.

 2. Odpowiedz

  Pojedztam

  17 kwietnia 2024

  Wcześniej nie miałam jeszcze okazji zwrócić uwagi na ten cykl. Muszę przyznać, że czuję się zainteresowana tymi wydaniami. Rozejrzę się za nimi w bibliotece w najbliższym czasie

 3. Odpowiedz

  Angela

  14 kwietnia 2024

  Z chęcią zapoznam się z tą propozycją, wydaje się być ciekawa. Tak samo jak pierwszy tom.

 4. Odpowiedz

  Pojedztam

  12 kwietnia 2024

  Dziękuję za polecenie tego cyklu. Postaram się mieć go na uwadze.

  • Odpowiedz

   Vicky

   13 kwietnia 2024

   Warto dać mu szansę!

 5. Odpowiedz

  Irena

  12 kwietnia 2024

  Liczę, że pierwszy tom sprawyi, że będę chciała sięgnąć po kontynuację jak najszybciej 😉

 6. Odpowiedz

  Martyna K.

  11 kwietnia 2024

  Cudownie, że styl pisania autorki jest płynny i przyjemny. Uwielbiam sięgać po takie książki.

 7. Odpowiedz

  dyedblonde

  11 kwietnia 2024

  świetna propozycja dla zwolenników Mangi, z przyjemnością podrzucę tytuł koleżance

 8. Odpowiedz

  zaczytanamarzycielka8

  10 kwietnia 2024

  Nie znam tej serii, jednak jestem nią bardzo zainteresowana. Czekam już na moment aż w końcu zadomowię się na stałe w Niemczech i będę mogła sobie już kompletować biblioteczkę tutaj 😉

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Mara Dyer: Przemiana – Hodkin Michelle

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Marriage Toxin ♥ TOMY #01 – #02

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły