Karnawał w czasach pandemii

Date
sty, 05, 2021

Karnawał w czasach pandemii  

Jutro początek karnawału. Powinniśmy się więc bawić, świętować i ogólnie wyszaleć. To przecież ten czas w roku. Sytuacja epidemiologiczna jednak nie pozwala nam na huczne świętowanie. Czy jednak oznacza to, że powinniśmy w ogóle zrezygnować z zabawy? Oczywiście, że nie! W dzisiejszym wpisie chciałam podsunąć Wam kilka pomysłów. 

Impreza on-line

W ubiegłym roku wiele elementów naszego życia przeniosło się do sieci. Zdalna praca, nauka, zakupy przez Internet. Czemu więc nie mielibyśmy tam przenieść również imprezy towarzyskiej? Wystarczy umówić się na jeden konkretny program, włączyć kamerki w telefonach lub komputerach i gotowe! Można w gronie przyjaciół spędzić bardzo udany wieczór. 

Taniec jest zawsze doskonałym wyborem

Kluby, dyskoteki, koncerty – o nich możemy chwilowo jedynie pomarzyć. Kiedy jednak podsumujemy miesięczne wydatki, które odkładaliśmy, by bawić się w takich miejscach, z czystym sumieniem możemy zaopatrzyć się w matę taneczną na przykład do Dance Dance Revolution (chociaż niekoniecznie, bo do wyboru jest ich naprawdę wiele, niektóre łączą się z komputerami, inne z konsolami, a nawet ze smart TV). Taka mata to doskonała zabawa dla całej rodziny, a przy okazji spora dawka ruchu i niewymuszonych ćwiczeń. 

Karnawałowe przekąski

Być może nie codziennie, ale od czasu do czasu warto przygotować eleganckie i smaczne przekąski karnawałowe. Usiąść wspólnie z najbliższymi, porozmawiać, obejrzeć film, którego oglądanie odkładamy z powodu nadmiaru innych zadań. Po prostu się odprężyć, rozluźnić i przyjemnie spędzić czas. 

Ps. Świetne i proste przepisy na karnawałowe przekąski znajdziecie na blogu https://mojlifestyle.blog/

Domowe SPA

Karnawał to jednak nie tylko świetna zabawa. Ważny jest również odpoczynek i czas, który poświęcamy tylko i wyłącznie sobie. Dlatego doskonałym pomysłem może być również odprężenie się w kąpieli z pachnącymi olejkami, nałożenie maseczki, a może nawet uda nam się namówić drugą połówkę na zabawę w masaż. Relaks i odpoczynek są niezwykle ważnym elementem szczęśliwego życia.  

Kalambury on-line

Zapewne każdy Polak słyszał chociaż raz o Kurniku, czyli stronie, która udostępnia za darmo wiele fajnych, klasycznych gier. Jedną z nich są kalambury. Nawet takie internetowe w gronie znajomych powodują wiele śmiechu. Polecam spróbować, w ten sposób można fantastycznie spędzić czas. 

Na zakończenie

Dzisiaj poznaliście kilka moich karnawałowych propozycji, ale ja jestem bardzo ciekawa, jak Wy planujecie spędzić ten czas. Czy dla Was to również okres dobrej zabawy? A może przypominacie sobie o nim dopiero w Tłusty Czwartek, kiedy dosłownie nie można opędzić się od wszędobylskich pączków? Będzie mi bardzo miło, jeżeli udzielicie odpowiedzi w komentarzach! 

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

8 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Aleksandra NS

  7 stycznia 2021

  Uważam, że powinno się zaprzestać wszelkich zabaw w pandemii. Mój kolega nie żyje, miał 38 lat. Moja teściowa jest czwarty miesiąc na zwolnieniu, bo ma problemy zdrowotne. Oboje mieli Covid.

 2. Odpowiedz

  Monika Kilijańska

  7 stycznia 2021

  Ja chyba i tak spędzę je w książkach 😀 Ale ogólnie lubię tańczyć, choćby miały to być dzikie harce tylko sama z sobą 😉

 3. Odpowiedz

  Ala

  7 stycznia 2021

  Marzę o tym, żeby ta pandemia się już uspokoiła i można było iść gdzieś potańczyć do klubu, jednak nie zapowiada się na to w najbliższym czasie. Bardzo fajne propozycje, domowe spa jest u mnie regularnie, nie tylko w karnawale. 😉

 4. Odpowiedz

  Lilianna

  7 stycznia 2021

  Ja w tym roku kładę nacisk na odpoczynek. Chociaż nie wykluczam imprezy w gronie rodzinnym

 5. Odpowiedz

  Koralina

  6 stycznia 2021

  U mnie taniec, przekąski i czytanie, zastanawiam się nad domowym spa, ale moja córka za bardzo by była zaangażowana 😉

 6. Odpowiedz

  Angela

  6 stycznia 2021

  Przyznam, szczerze, że nasz karnawał w tym roku był nudny, ale cieszę się z tego i taki spokojny się przyda.

 7. Odpowiedz

  Justyna

  6 stycznia 2021

  Myślę, że dla chcącego nic trudnego. Jeśli ktoś nie boi się pandemii to zorganizuje sobie imprezę w domu podobnie przecież było z Sylwestrem.

 8. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  6 stycznia 2021

  Przyznam, że odkąd pandemia wymusiła pozostawanie w domu, mamy więcej czasu na rodzinne zabawy, rozmowy, wspólne aktywności. Pewnie będziemy bawić się karnawałowo przy własnych pasjach i wspólnych zajęciach. 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bądź tak po prostu – Ewelina Dobosz

Everdell 

Odrodzona jako czarny charakter w grze Otome ♥ TOMY #08 – #09

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły