Jesteś moja dzikusko – Agnieszka Lingas-Łoniewska

Date
cze, 21, 2016

978-83-8083-038-7Agnieszka Lingas – Łoniewka jest pisarką znaną i cenioną, a do tego niezwykle sympatyczną i inspirującą osobą. Nie wiem więc jak to się stało, że dopiero teraz, po raz pierwszy, miałam styczność z napisaną przez nią książką. Po lekturze „Jesteś moja dzikusko” wiem jednak, że muszę jak najszybciej nadrobić braki. 

Natalia w życiu Anthony’ego jest złem koniecznym. Gdy jej matka umarła, została sama, a rodzicie chłopaka postanowili się nią zaopiekować. Tak po prostu, ponieważ nie było innego rozwiązania. Tony szybko godzi się z sytuacją i przyjmuje do wiadomości, że będzie miał o rok młodszą siostrę, tylko nie spodziewał się, że rudowłosa Nata zacznie w nim wzbudzać tak skrajnie sprzeczne uczucia.

„Jesteś moja dzikusko” to świetnie napisana, niezwykle wciągająca i pełna humoru historia. Przeczytałam ją w ciągu jednego dnia. Naprawdę trudno się od niej oderwać i to nie tylko wówczas gdy lubi się gatunek. Co ciekawe książka jest pisana w narracji pierwszoosobowej, ale z punktu widzenia Tony’ego. Oczywiście zdarzały się takie tytuły, jednak najczęściej były „odpowiedzią” na pierwszą część, w której czytelnicy świat oglądali oczami głównej bohaterki.

Kreacje postaci są znakomite i niezwykle realistyczne. Ludzie nie są idealni i tacy nie są również bohaterowie Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Targają nimi sprzeczne uczucia, zachowują się inaczej niż by chcieli, często zdarza im się nie przemyśleć swoich wypowiedzi. Dodatkowe zarówno pierwszo jak i drugoplanowe postacie są niezwykle barwne i charakterystyczne – nikt nie pozostaje nieważny czy niezauważalny. Każdy z bohaterów ma dla fabuły jakieś konkretne znaczenie.

W książce właściwie nie podobała mi się tylko jedna rzecz, sądzę jednak, że wiąże się z moim subiektywnym podejściem, a nie oceną obiektywną. Nie przypadł mi do gustu prolog, który z miejsca informuje czytelników, że historia ma szczęśliwe zakończenie. Niby po romansie można by się było tego spodziewać, ale przecież nigdy nie wiadomo, pozostaje to ziarno niepewności – w „Jesteś moja dzikusko” zostało wykopane zanim zdążyło chociażby wykiełkować.

Powieść jest świetna! Wciąga od pierwszych do ostatnich stron. Żałuję, że tak późno zapoznałam się z twórczością pisarki. Chociaż nie… właściwie to nie żałuję. Ogromnie się z tego cieszę, bo oznacza to ni mniej ni więcej tylko to, że jeszcze tyle cudownych książek przede mną. Z ogromną przyjemnością je przeczytam, a lekturę książki „Jesteś moja dzikusko” serdecznie wszystkim polecam.

Dziękuję!

zlotblogerĘw

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

6 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Roberta

  22 czerwca 2016

  Tytuł znakomity, okładka przykuwa uwagę do tego fabuła jak najbardziej a tak. Zdecydowanie jedna z moich ulubionych

 2. Odpowiedz

  Beti

  22 czerwca 2016

  Biorę udział w Book Tourze z tym tytułem:) Także na pewno przeczytam:) Będzie to moja pierwsza książka autorki:)

  • Odpowiedz

   Vicky

   22 czerwca 2016

   Myślę, że nie powinnaś poczuć się zawiedziona 🙂

 3. Odpowiedz

  ZjadamSkarpety

  21 czerwca 2016

  Czytałam jedną książkę autorki i tak się męczyłam, że uznałam, że dam sobie z nią spokój. Nie wiem, czemu aż tak negatywnie do niej podchodzę – wielu autorom daję drugie szanse, a jakoś tej pani i jej twórczości nie umiem…

  • Odpowiedz

   Vicky

   21 czerwca 2016

   Tak jak pisałam – to moja pierwsza książka Autorki, ale odbieram ją naprawdę bardzo pozytywnie. W zdecydowanym stopniu poprawiła mi humor. Jak podziałają na mnie inne tytuły? Tego jeszcze nie wiem 🙂

 4. Odpowiedz

  Irena Bujak (Bujaczek)

  21 czerwca 2016

  Uwielbiam ten tytuł <3

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Mara Dyer: Przemiana – Hodkin Michelle

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Marriage Toxin ♥ TOMY #01 – #02

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły