Jakie ubrania zabrać na wakacje?

Date
cze, 28, 2022

Jakie ubrania zabrać na wakacje?

Spakowanie się na wyjazd wakacyjny to nie lada wyzwanie, zwłaszcza gdy jedzie cała rodzina. Miejsce w walizce jest ograniczone, trzeba przygotować się na każde warunki pogodowe i nie wiemy, jakie przygody spotkają nas na miejscu. Dlatego, zanim zabierzemy się za pakowanie, warto poznać kilka zasad, które ułatwią cały proces i uczynią go mniej stresującym.

1. Wygoda

Ubrania, które zabieramy na wyjazd, powinny być nie tylko ładne, ale przede wszystkim wygodne. Wybierajmy rzeczy, które nie gniotą się, szybko schną i są uniwersalne. Wakacje to czas pełen atrakcji, od spacerów po plaży po górskie wspinaczki, dlatego zadbajmy o własny komfort. Na wakacje zabieramy rzeczy, w których dobrze się czujemy i możemy założyć je na różne okazje. Nie warto też brać zbyt dużo, pakowanie powinno być przemyślane, a zawartość walizki przydatna podczas wakacyjnego wypoczynku.

2. Bądź gotowy na każdą pogodę

Pamiętajmy o tym, że o ile wyjazd wakacyjny da się zaplanować, o tyle warunków pogodowych już nie, więc spakujmy różne ubrania. Spakujmy koszulki damskie i męskie, nie zaszkodzi zabrać więcej, ponieważ w upalne dni bardziej się pocimy i częściej wymieniamy odzież. Wieczory bywają chłodne, dlatego weźmy ze sobą bluzę lub lekką kurtkę. To jest generalnie bardzo ważna zasada. Musimy być świadomi tego, że nie zawsze musi być ciepło, dlatego koniecznie zabierzmy ze sobą również cieplejsze ubrania.

Natomiast nie ma co ukrywać, przeważnie słońce powinno nam dopisywać. Dlatego też w naszej walizce rzeczy na ciepłą temperaturę powinny przeważać. Na słoneczne dni przygotujmy wygodne spodnie męskie lub zwiewne szorty. Warto zabrać także parasolkę lub płaszcz przeciwdeszczowy w razie opadów. Kolejnym elementem obowiązkowym są wygodne buty, w których możemy przemierzać nawet najdłuższe trasy. Adidasy, klapki i sandały to najlepsze obuwie wakacyjne. Wakacje to czas kąpieli w morzu, ale i w słońcu, dlatego poza kostiumem kąpielowym zabierzmy również czapkę z daszkiem lub kapelusz, które ochronią nas przed intensywnymi promieniami słońca.

3. Planowanie stylizacji

Nie wrzucamy do walizki przypadkowych rzeczy, ale staramy się zaplanować stylizację na każdy dzień wyjazdu, tak aby zabrać tylko najpotrzebniejsze rzeczy i zmieścić się w walizce. Dla ułatwienia można skompletować poszczególne stylizacje i zrobić im zdjęcia, w ten sposób nie zapomnimy, na jakie połączenia się zdecydowaliśmy i łatwiej je odtworzymy. Przed wyjazdem, warto dowiedzieć się, jaki klimat panuje na miejscu i na jakie warunki atmosferyczne powinniśmy się przygotować, dzięki temu dopasowanie idealnych stylizacji na każdy dzień i okazję nie będzie stanowić wyzwania. W tworzeniu wakacyjnych stylizacji pomoże nam strona o modzie, na której znajdziemy liczne inspiracje i wskazówki, jakie ubrania są najmodniejsze, ale i najbardziej praktyczne.

4. Działaj według listy

Zanim przystąpimy do pakowania walizki na wyjazd wakacyjny, stwórzmy listę ubrań, które chcemy zabrać i które na pewno mogą się przydać. Na początku spisujemy wszystkie ubrania, a potem ponownie spoglądamy na naszą listę, by zweryfikować, czy wszystkie wymienione rzeczy będą nam potrzebne. Wybierzmy te, które są niezbędne i jeżeli starczy miejsca dodajmy kilka z tych odrzuconych. Najważniejsza zasada podczas pakowania ubrań na wakacje to przygotowanie się na każdą pogodę. Nawet jeżeli wybieramy się do ciepłych krajów, zabierzmy chociaż jeden zestaw ubrań na chłodniejszy dzień.

Wpis gościnny, sponsorowany.

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

13 komentarzy

 1. Odpowiedz

  saler

  24 września 2022

  Bardzo dobre pytanie i konkretne odpowiedzi. Kiedy wybierasz się na wakacje, chcesz wyglądać jak najlepiej. Oznacza to, że należy zabrać ze sobą odpowiednie ubrania.

 2. Odpowiedz

  krystynabozenna

  2 lipca 2022

  Ja to zawsze zabieram za dużo :-)))
  Na szczęście jeździmy samochodem…

 3. Odpowiedz

  aagnieszkaa1

  30 czerwca 2022

  Ma być modnie, a zarazem wygodnie 🙂

 4. Odpowiedz

  Honorata

  29 czerwca 2022

  Te wszystkie punkty wpisują się w mój schemat pakowania

 5. Odpowiedz

  czerwonafilizanka

  29 czerwca 2022

  oj tak, wygoda jest bardzo ważna, podobnie jak przygotowanie się na różne ewentualne pogodowe niespodzianki:)

 6. Odpowiedz

  M. Kwiatkowska

  28 czerwca 2022

  Na pewno nowa wygodna odzież zawsze się przyda.

 7. Odpowiedz

  Żyć nie umierać

  28 czerwca 2022

  Cenne rady.
  Ja zawsze przygotowuje wszystkie rzeczy, a pakuje je mąż. On tak wszystko spakuje, że jeszcze miejsce wolne jest, a ja połowy nie zmoesciłabym do walizki. 🤪

 8. Odpowiedz

  M. K.

  28 czerwca 2022

  Wygodnych ubrań jest tak dużo, że uda się znaleźć takie, które usatysfakcjonują każdego z nas.

 9. Odpowiedz

  Recenzje Kiti

  28 czerwca 2022

  Dla mnie wygoda w każdym przypadku jest niezwykle ważna, tym bardziej podczas wakacji.

 10. Odpowiedz

  Świat książkowy Mali

  28 czerwca 2022

  Oj tak na wyjazd gdziekolwiek zdecydowanie musi być jak najwygodniej i najswobodniej. Powinno się dobierać ciuchy też zależności gdzie kto się wybiera, a nie tak jak widzę nie raz ludzi w górach w sandałkach…. ;p

 11. Odpowiedz

  Katarzyna R

  28 czerwca 2022

  Bardzo przydatne podpowiedzi. Niestety, czasem zapominamy, że na wakacjach powinniśmy przede wszystkim wypocząć, a więc zabrać też wygodne ciuchy 😉

 12. Odpowiedz

  Pojedztam.pl

  28 czerwca 2022

  Dobrze jest planować stylizacje z wyprzedzeniem. Dzięki temu można wziąć mniej ubrań.

 13. Odpowiedz

  Paulina Kwiatkowska

  28 czerwca 2022

  Wygoda jest ważna przez cały rok, także podczas wakacyjnych wyjazdów.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Anne ze Złotych Iskier – Lucy Maud Montgomery

Rykowisko – gra karciana od Muduko

Horimiya ♥ TOMY #07 – #10

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły