Games of Thrones PS4

Date
sie, 23, 2016

game-of-thrones-a-telltale-games-series-b-iext30469923Po sukcesie „The Walking Dead”, nikogo nie powinno dziwić, że studio Telltale Games postanowiło ponownie postawić na mroczny i ponury świat, w którym losy bohaterów nie są pewne i każdy oddech szybko może stać się ostatnim. A jakie inne uniwersum słynie z tego bardziej niż „Gra o Tron” George’a R.R. Martina?

Twórcy gry zdecydowali się jednak na niepowielanie historii opisanych w telewizyjnej adaptacji. Gra śledzi losy rodu Forrester — pomniejszej szlachty z Wilczego Lasu, zaprzysiężonej rodowi Glover, który podlega Starkom. Graczowi przyjdzie zadecydować o losach członków rodu i od jego decyzji zależeć będzie czy Forresterowie przetrwają wydarzenia związane z wojną pięciu królów.

Podobnie jak w pozostałych dziełach Studia Telltale Games mamy do czynienia z interaktywnym opowiadaniem. Na rozgrywkę wpływają przede wszystkim wybory gracza w dialogach, co jakiś czas przeplatane momentami akcji, w których grający musi wykazać się zręcznymi palcami lub szybkim myśleniem. Tak jak można spodziewać się po uniwersum „Gry o Tron” fabuła przesiąknięta jest politycznymi intrygami przeplatającymi się z brutalną i krwawą przemocą. Widocznym jest, że gra tworzona była przez entuzjastów serii — doskonale został ujęty klimat serialu i książek, a także niepewność towarzysząca losom bohaterów. Jedna zła decyzja może mieć tragiczne konsekwencje w późniejszym etapie gry.

Fabuła z początku rozwija się dość powoli, ale z czasem zmienia się w istny rollercoaster, cały czas trzymając w napięciu. Fani „Gry o tron” odnajdą tu wiele nawiązań do wydarzeń z telewizyjnej adaptacji, a także spotkają wiele znanych im z ekranu postaci. Niestety w pewnym sensie jest to także wada dla osób, które lubią ten gatunek gier, ale nie przepadają za dziełem G. R. R. Martina. Gra nie stara się wyjaśnić wielu wspominanych wydarzeń lub używanych nazw i zakłada, że gracz jest już z nimi zaznajomiony, przez co niektórzy mogą poczuć się zagubieni.

Wizualnie gra prezentuje ten sam poziom, do którego przyzwyczaiło nas Telltale Games. Ponownie mamy do czynienia ze stylizowaną, lekko komiksową grafiką. Ciężko mówić tu o wysokiej jakości, ale mimo starego silnika graficznego gra może się podobać. Gorzej wypadają sztywne animacje postaci, które czasem, w momentach akcji, potrafią być praktycznie karykaturalne. Trochę lepiej wypada gestykulacja i mimika postaci. Dźwiękowo gra prezentuje solidny poziom. Większość dialogów stoi na wysokim poziomie, dodatkowo też usłyszymy wiele głosów znanych z serialu.

Oglądając telewizyjną adaptację „Pieśni lodu i ognia” lista ulubionych bohaterów każdego widza niewątpliwie malała lub, jeśli była mała, przestawała istnieć. W zastraszającym tempie rosła natomiast lista osób, które powinna spotkać jak najgorsza śmierć. Nie inaczej jest w wypadku dzieła studia Telltale Games. Twórcom gry udało się stworzyć fabułę pełną charakterystycznych postaci, które szybko polubimy lub znienawidzimy. Dodajmy do tego ciekawą, wierną duchowi serialu i trzymającą w napięciu fabułę, a otrzymamy grę, w którą, mimo niezachwycającej strony wizualnej, każdy fan powinien zagrać.

Dziękuję!

Techland_logo

BrokenVision

4 komentarze

 1. Odpowiedz

  ewa

  24 sierpnia 2016

  ciekawe ciekawe

 2. Odpowiedz

  Irena Bujak (Bujaczek)

  24 sierpnia 2016

  Jedyna gra komputerowa w jaką grałam to Simsy. 😀

 3. Odpowiedz

  Gabrysia

  25 sierpnia 2016

  chyba się skuszę aby obejrrzeć serial

 4. Odpowiedz

  Mocno Subiektywna

  25 sierpnia 2016

  Teraz żałuję, że przez brak czasu sprzedałam swoją konsole…

Leave a comment

Najnowsze Patronaty


 • nevermore
 • Fragile Heart
 • Wiedźmy Kijowa

Ostatnie Recenzje

Największy blef to jedna z najbardziej udanych książek o pokerze

Dobble

Yuri to moja praca! ♥ TOMY #01 – #02

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »