„Sześciu uczestników z jednej strony. Sześć uczestniczek z drugiej strony. Sześć minut na spotkanie. Wieczność na miłość.”
Zainteresowanie kosmosem ucichło. Od czasu, kiedy pierwszy człowiek wylądował na Księżycu, żadne wydarzenie nie wywołało tak wielkiej sensacji. Program Genesis powstał by to zmienić. Korporacja, która wykupiła NASA, pragnie by eksploracja kosmosu stała się przedsięwzięciem nie tylko opłacalnym, ale takim, które przynosi gigantyczne zyski.
Moim zdaniem już sama wizja opuszczenia Ziemi na zawsze wzbudza lęk. Pomysł, by spędzić życie z jedną, z sześciu wybranych przez program osób, również. Co jednak gdy do tego wszystkiego organizatorzy ukrywają przed uczestnikami przerażające fakty? Grupa nastolatków znalazła się w prawdziwym thrillerze.
Leonor zgłosiła się do programu licząc na lepsze życie. od początku jednak podchodzi do niego sceptycznie. Nawet tuż przed startem dopadają ją wątpliwości. Do tego dziewczyna nie akceptuje samej siebie. Może się jednak poszczycić wojowniczą naturą i gdy widzi rozsypane elementy układanki, zrobi wszystko by pozbierać je do kupy i odkryć prawdę. To silna, niezwykle realistyczna bohaterka. Jej reakcje i zachowania bywają nieco przesadzone, ale za to w piękny sposób zostały naszkicowane jej relacje z pozostałymi członkami załogi. Zupełnie tak jakby Leonor nie radziła sobie z interpretacją zachowań innych osób i dopiero musiała nauczyć się je odczytywać.
Powieść została napisana z punktu widzenia więcej niż jednej osoby, a kreacje pozostałych postaci są równie dobre i szczegółowe co Leonor. Postanowiłam jednak nie opisywać pozostałych bohaterów, gdyż wszyscy mają ogromne znaczenie dla fabuły i krok po kroku odkrywają przed czytelnikami swoje tajemnice.
Realisty Show w kosmosie to niezwykle oryginalny pomysł, zwłaszcza w ujęciu Victora Dixena. Obok samej historii pojawiają się w książce również różne ilustracje, wykresy i grafiki. Na samym początku czytelników wita ogłoszenie rekrutacyjne Programu Genesis. Dalej będzie można obejrzeć plan statku, plan bazy na marsie, oraz poznać inne ciekawostki. Na skrzydełkach okładki przedstawieni zostali wszyscy uczestnicy. Takie dodatki niezwykle urozmaicają wydanie i sprawiają, że książka staje się idealna.
Powieść czyta się błyskawicznie. Jest ciekawa, pomysłowa, wciągająca i bardzo oryginalna. Victor Dixen w niezwykle barwny sposób opisuje swoich bohaterów i rzeczywistość, z którą przyszło im się zmierzyć, jednocześnie nie zapominając o strukturach społecznych i korporacjach, które powoli przejmują władzę nad cywilizacją. Obraz świata przedstawionego jest pełen i, wbrew temu co można by sądzić, niezwykle rzeczywisty.
„Fobos” to książka, która wywarła na mnie ogromnie pozytywne wrażenie. Przeczytałam ją w ciągu jednego dnia. Niejednokrotnie czułam się nią zaskoczona, zaintrygowana czy wręcz zupełnie oczarowana. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom, a lekturę pierwszej części serdecznie wszystkim polecam! Nie będziecie rozczarowani!
Dziękuję!
Ola
Ja również chętnie po nią sięgnę 🙂
Dannae Ammel
Wydaje się być bardzo interesująca, chętnie przeczytam 🙂
J.
Hmm tak się tylko lekko zastanawiałam, ale skoro aż tak polecasz, to się może skuszę 🙂
BrokenVision
Fajna książka. Wciąga. Fabuła zaskakująco realistyczna patrząc na to jak kształtuje się obecnie ludzkość.:P Propsy też za dobranie okładki, bo w sumie po niej wybrałem książkę.
Irena Bujak (Bujaczek)
Również jestem tym tytułem zachwycona i nie mogę się doczekać kontynuacji, bo zakończenie wbija w fotel. 😉
Vicky
Ciekawa jestem czy już są jakieś konkretne plany wydawnicze 🙂
Nataliaaa Books
Książkę miałam okazję czytać kilka dni temu i bardzo mi się podobała. Warta uwagi pozycja 😀
Pozdrawiam i zapraszam do mnie~ Nataliaaa
http://happy1forever.blogspot.com/
Drusilla
Pierwsza ksiażka, ktòra sobie kupię na wakacje 🙂
Vicky
Zdecydowanie warto 🙂