Córka bogini księżyca – Sue Lynn Tan

Date
lis, 12, 2022
Córka Bogini Księżyca Miye.eu

Córka bogini księżyca

Lubisz baśniowe retellingi? Jeśli tak, to Sue Lynn Tan stworzyła powieść idealną dla ciebie. „Córka bogini księżyca” to reteling jednej z najciekawszych znanych chińskich legend o Bogini Księżyca Chang’e. Na ziemi była ona żoną łucznika Houyi, który pewnego dnia otrzymał w darze od bogini Xiwangmu ziele nieśmiertelności. Podczas nieobecności męża Chang’e zjadła je, na skutek czego stała się nieśmiertelna i wzniosła się na Księżyc, gdzie żyje w Pałacu Rozległego Zimna do dzisiaj. Byłam niezmiernie ciekawa, jak tę historię swoim czytelnikom opowiedziała Sue Lynn Tan.

Zarys fabuły 

Gdy na Księżycu pojawia się niebezpieczeństwo, mieszkająca tam Xingyin, córka bogini księżyca zostaje zmuszona do ucieczki i tak trafia do Niebiańskiego Królestwa. Jest samotna, ale wie, że nie ma wyboru i musi sobie poradzić. Zamierza zrobić wszystko, by przetrwać, uwolnić matkę i odzyskać swój dom.   

Moja opinia i przemyślenia

Powieść jest ciekawa, świetnie napisana i doskonale zaplanowana. Zawiera wiele barwnych opisów, które jednak nie nużą czytelnika, zamiast tego dodając historii cudownej magii i fantastycznego klimatu azjatyckich legend. Nie zabrakło w niej również uniwersalnych wartości. Ma swój niewątpliwy urok i roztacza nad czytelnikiem czar, sprawiający, że nie może oderwać się od jej stron. To doskonała lektura i prawdziwa uczta wyobraźni. 

Xingyin jest silną, inteligentną bohaterką, za której przygodami podąża się z zapartym tchem. Jej kreacja jest równie fantastyczna, co cała historia, a jednocześnie łatwo zauważyć, jak bardzo różnią się wyznawane w chinach wartości od naszych europejskich. To drobne szczegóły, które jednak wiele w życiu znaczą. 

Podsumowanie

Córka bogini księżyca” to wyjątkowa, ślicznie opowiedziana historia, która spodoba się miłośnikom kultury azjatyckiej lub po prostu dobrej fantastyki. Myślę, że wreszcie trafiłam na książkę godną porównania do „Cinder” spod pióra Marissy Meyer. Powieść jest doskonała, delikatna, a jej Autorka zadbała o najmniejsze szczegóły i wykreowała wspaniałą bohaterkę. To magiczna, wyjątkowa i niezwykle porywająca historia. Zdecydowanie warto dać jej szansę, co z całego serca polecam zrobić!  

Książkowe nowości znajdziesz na stronie księgarni Taniaksiazka.pl

 

Dziękuję!

 

Przeczytaj również:

Zaklęcia miłosne i inne katastrofy – Angie Barrett

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

21 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Pasieka Kulturalna | Katarzyna Krasoń

  15 listopada 2022

  Zaczęłam cztać i jestem oczarowana. Ta baśniowość jest cudowna, piękna, a fabuła potrafi mnie zaskoczyć.

  • Odpowiedz

   Vicky

   21 listopada 2022

   Lektura niesamowicie mnie wciągnęła!

 2. Odpowiedz

  Martyna K.

  15 listopada 2022

  Na pewno jest to bardzo ciekawe wydanie, miło spędziłam z nim czas.

 3. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  14 listopada 2022

  Widzę, że z dużym prawdopodobieństwem książka może spodobać się mojej córce, uwielbia takie klimaty, zatem chętnie podsunę jej ten tytuł pod rozwagę.

  • Odpowiedz

   Vicky

   15 listopada 2022

   Myślę, że akurat ten tytuł spodobałby się również Tobie 🙂

 4. Odpowiedz

  Sisters92

  13 listopada 2022

  Z największą przyjemnością skusiłam się na to wydanie. Jest rewelacyjna!

 5. Odpowiedz

  Pojedztam

  13 listopada 2022

  Okładka jest zachwycająca, ale treść wcale jej nie ustępuje.

 6. Odpowiedz

  Paula

  13 listopada 2022

  To była fantastyka w najlepszym wydaniu. Jestem nią oczarowana.

 7. Odpowiedz

  Recenzje Kiti

  13 listopada 2022

  Ta książka jest ciekawa. Bardzo miło spędziłam z nią czas.

 8. Odpowiedz

  Margaret

  13 listopada 2022

  Książkę mam od jakiegoś czasu na liście. Dużo ciekawych i wartych uwagi opini słyszałam o niej a że, bardzo lubię ten gatunek pozycja wskazana😁

  • Odpowiedz

   Vicky

   14 listopada 2022

   Polecam, to naprawdę świetna historia!

 9. Odpowiedz

  Irena Bujak (Bujaczek)

  13 listopada 2022

  Azjatyckich legend jeszcze za dobrze nie znam, a ten tytuł naprawdę mnie zaciekawił. Lubię taki fantastyczny klimat.

 10. Odpowiedz

  Drusilla

  13 listopada 2022

  Bardzo zachęcasz do przeczytania i chyba zamówię sobie pod choinkę 😊

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Słodkich snów – Andres Roslund

Wsiąść do Pociągu: Europa

Re: Zero ♥ TOMY #01 – #02

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »