Archie Greene i Klub Alchemików – D.D. Everest

Date
wrz, 25, 2016

miniature-2Książka dla młodych czytelników „Archie Green i sekret czarodzieja” bez trudu podbiła moje serce, dlatego też z przyjemnością sięgnęłam po niedawno wydaną, kolejną cześć, noszącą tytuł „Archie Greene i Klub Alchemików”. 

Rodzicie Archiego Greena mieli swoje powody, by wymusić na jego babci obietnicę o trzymaniu chłopca z dala od magicznego świata. Gdy ostatecznie się w nim pojawił, jego przybycie wywołało masę chaosu, a starzy wrogowie powrócili. Niebezpieczeństwo jednak zostało chwilowo zażegnane. Chłopiec został jednym ze Strażników Płomienia i uczy się sprawować opiekę nad magicznymi księgami. Gdy jednak do tego grona dołączyć ma jego nieco młodszy kuzyn dzieje się coś niespodziewanego. Czy Thistle okaże się być równie niezwykły co Archie? I jakie tym razem niebezpieczeństwo zagraża magicznemu światu?

Kolejny tom i nowa przygoda, równie porywająca co za pierwszym razem. Historia została świetnie skonstruowana, jej akcja toczy się wartko i trzyma w napięciu. D.D. Everest potrafi utrzymać odpowiednie tempo i powoli odsłaniać przed czytelnikami fragmenty układanki. Fabuła powieści jest przemyślana, logiczna i intrygująca, a do tego momentami niezwykle pomysłowa. Bardzo polubiłam również występujące w książce postacie i samo, zdobione czarnobiałymi ilustracjami, wydanie.

W mojej głowie pojawiło się pewne abstrakcyjne przemyślenie. Archie jest fajniejszą postacią niż Harry Potter z pierwszych tomów, który musiał ewoluować, by stać się prawdziwym bohaterem. Dla miłej odmiany chłopiec nie jest taką ciapą, a mimo że do działań również zmuszają go okoliczności, to jednak nie opierają się one na „farcie” i tym, że ostatecznie ktoś go uratuje – nie ważne w jakie wpakowałby się tarapaty. Po prostu jakoś tak wyszło, że personalnie, nie odnosząc się do fabuły, lubię go bardziej.

Seria książek o przygodach Archie’go Green’a to jeden z lepszych cykli dla dzieci, jaki ostatnio czytałam (a ponieważ, z różnych względów, bardzo lubię taką literaturę, to czytam jej całkiem sporo). Podczas lektury bawiłam się doskonale i z czystym sumieniem, serdecznie ją wszystkim polecam. Myślę, że najlepiej będzie nadawała się dla dzieci jeszcze nieco zbyt małych na dalsze przygody Harrego Pottera, ale z pewnością spodoba się również niejednemu, dorosłemu czytelnikowi, który pragnie, choć na chwilę, oderwać się od zwykłej, szarej rzeczywistości. Sama natomiast już nie mogę doczekać się kolejnych części.

Dziękuję!

dom-wydawniczy-rebis

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

2 komentarze

 1. Odpowiedz

  Patrycja Waniek

  26 września 2016

  Ostatnio dzięki Gregorowi polubilam podobną literaturę. Książki dla dzieci często niosą cudowny przekaz. ?

  Pozdrawiam.

 2. Odpowiedz

  Irena Bujak (Bujaczek)

  25 września 2016

  Oj skuszę się, skuszę. 😉

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Cień w żarze – Jennifer L. Armentrout

Odjechane jednorożce 

Twisted-Wonderland. Zdarzenia w Heartslabyulu

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »