Złodziej Pioruna – Rick Riordan

Date
kwi, 15, 2014

złodziej-piorunaPercy Jackson i Bogowie Olimpijscy” to cykl już bardzo dobrze znany, zwłaszcza, że doczekał się ekranizacji i każdy mógł powieść zobaczyć na wielkich ekranach kin. Dzięki wydawnictwu Galeria Książki, na polskim rynku, dostępna jest również graficzna adaptacja doskonałej historii.

Percy to chłopiec, który kiepsko sobie radzi w życiu. Ma dysleksję i ADHD. Bez przerwy zmienia szkoły. Jego ojczym to dość nieciekawy typ człowieka, który sprawił, że matka Percy’ego stała sie prywatną służącą. Wszystko się zmienia, gdy w nowej szkole, trafia pod opiekuńcze skrzydła profesora Brunnera. Jednak, gdyby nie czyhające nań niebezpieczeństwo być może nigdy nie dowiedziałby się, że jest synem z nieprawego łoża jednego z greckich bogów, a to czyni go herosem.

Attila Futaki jest węgierskim ilustratorem i twórcą komiksów, którego prace wielokrotnie pojawiały się na listach New York Times’a. “Złodziej Pioruna” to jedno z dzieł, dzięki którym rysownik został dostrzeżony. Stworzył już drugi tom z serii “Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy”, a obecnie pracuje nad trzecim. Możemy więc liczyć na to, że wkrótce ukaże się kompletna seria.

Komiks jest ciekawy, a jego akcja toczy sie niezwykle wartko – choć jednocześnie bardzo skrótowo. Przy nieznajomości książki niektórych rzeczy trzeba się po prostu domyślać. Inne natomiast zostały przedstawione tak, że dotrą nawet do niezbyt bystrych dzieci. Historia oczywiście zawiera w sobie wiele przyjemnego humoru, nie jest również pozbawiona swojego specyficznego uroku, którym bez trudu może oczarować czytelników. Robert Venditti tworząc adaptację powieści wykonał kawał naprawdę dobrej roboty.

Wydanie tomu jest bardzo staranne i dopracowane, choć zdziwiło mnie, że nie ma twardej okładki, bo do takich właśnie powieści graficznych się przyzwyczaiłam. Rysunki, które stworzył Atilla Futaki, są dynamiczne, intrygujące i dopracowane. Choć sami bohaterowie wizualnie mi się nie podobają, to jednak zarówno oni, jak i tło, nadają historii specyficzny, mroczny klimat, który jeszcze bardziej pobudza wyobraźnię niż sama treść.

“Złodziej pioruna” to komiks nie tylko dla fanów serii Ricka Riordana. Myślę, że w ten sposób przedstawiona powieść graficzna ma szanse trafić do każdego, kto lubi taki sposób czytania. Ciekawa fabuła i dobra oprawa graficzna z pewnością zapewnią nowemu tytułowi sukces na rynku wydawniczym. Polecam! Zwłaszcza gdy nie wiecie jaki wybrać prezent dla dwunasto-trzynastolatka.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Galeria Książki

galeriaksiazki

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

7 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Koralina

  26 czerwca 2021

  baaaardzo lubię tę serię, więc na komiks też bym się skusiła 🙂

 2. Odpowiedz

  BrokenVision

  17 kwietnia 2014

  Wygląda fajnie, może kiedyś przeczytam :]

 3. Odpowiedz

  J.

  16 kwietnia 2014

  To ciekawa seria, ale nie fascynuje mnie aż tak, żebym do niej komiks kupiła. Ale na prezent dla nastolatka w sumie by się nadawało.

 4. Odpowiedz

  Anath

  15 kwietnia 2014

  “Percy Jaskson…” bardzo chętnie, ale raczej nie w tej formie 😉

  Pozdrawiam, Anath

 5. Odpowiedz

  Ola C.

  15 kwietnia 2014

  Nie lubię komiksów, więc raczej po ten nie sięgnę 😉

 6. Odpowiedz

  Weronika

  15 kwietnia 2014

  Jestem ciekawa jak przedstawiono Annabeth.

 7. Odpowiedz

  Drusilla

  15 kwietnia 2014

  Brzmi dość fajnie!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Flirtation or Faceoff – Leah Brunner

Rykowisko – gra karciana od Muduko

Losy innego świata zależą od korposzczura #01

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły