Nocny Rycerz
Czy dążycie do spełnienia marzeń? Czy robią to wasze dzieci? Małe, dzielne sowiątko z książki Christopher’a Denise obrało właśnie tą drogę i ani przez chwilę jej nie żałowało. W dzisiejszym wpisie opowiem wam o książeczce „Nocny Rycerz”.
Zarys fabuły
Małe, dzielne sowiątko marzy o tym, by zostać rycerzem, jest jednak przekonane, że nigdy nie będzie miało takiej możliwości. Przynajmniej do czasu, gdy z miasteczka w tajemniczy sposób nie zaczynają znikać rycerze. Wówczas szkoła rycerska zaczyna rekrutować wszystkich chętnych, a nikt nie jest tak bardzo chętny, jak sowiątko. Mimo wielu trudności malcowi udaje się ukończyć szkołę i zostaje przydzielone na nocną wartę. Szybko dowiaduje się co powoduje tajemnicze zniknięcia i równie szybko udaje mu się rozwiązać ten problem.
Moja opinia i przemyślenia
Książka jest pięknie wydana i świetnie ilustrowana. Twarda oprawa, obwoluta, doskonałej jakości papier i wyraziste ilustracje. Samej treści w publikacji jest niewiele, ale mimo to opowiada pełną, kompletna historię, której lektura wiele wnosi do życia każdego malucha. Myślę też, że ciekawy zabieg nazywania bohatera zaimkiem „ono” zawdzięczamy tłumaczce Paulinie Błaszczykiewicz. Sowi bohater nie ma przypisanej płci i to jest bardzo fajne. Z pewnością ułatwi dzieciom utożsamienie się z malcem i dziecięcymi marzeniami. To innowacyjne podejście pozwala na większą identyfikację z sowiątkiem, niezależnie od płci czytelników, i podkreśla uniwersalność przesłania książki.
„Nocny Rycerz” Christopher’a Denise to urocza i inspirująca opowieść, która na pewno zdobędzie serca zarówno dzieci, jak i dorosłych. Historia małego, dzielnego sowiątka, które mimo przeciwności losu spełnia swoje marzenie o zostaniu rycerzem, jest nie tylko pięknie zilustrowana, ale i pełna cennych wartości. Jest doskonałym przykładem tego, jak literatura dla dzieci może łączyć w sobie walory edukacyjne z porywającą fabułą. Prosty, ale pełen emocji język, oraz mądrość ukryta w historii sowiątka, które pokazuje, że warto dążyć do spełnienia marzeń, niezależnie od trudności, sprawiają, że „Nocny Rycerz” to lektura, która zostanie z dziećmi na długo i warto mieć ją w swojej domowej biblioteczce.
„Nocny Rycerz” to także książka, która może stać się doskonałym punktem wyjścia do rozmów z dziećmi na temat odwagi, wytrwałości i realizacji marzeń. Piękne ilustracje i staranne wydanie dodatkowo podnoszą jej wartość, czyniąc ją idealnym prezentem dla każdego małego czytelnika.
Podsumowanie
Myślę, że „Nocny Rycerz” to książka, która bawi, uczy i inspiruje dzieci do tego, by wierzyły w swoje marzenia i nigdy się nie poddawały. Gorąco polecam tę wyjątkową opowieść każdemu, kto pragnie dostarczyć swojemu dziecku piękną i wartościową literaturę.
Egzemplarz recenzencki otrzymałam od wydawcy.
Przeczytaj również:
Angela
Ciekawa propozycja dla młodszych. Zwłaszcza, że temat też jest dość ciekawy.
MonimePL
Ależ śliczna okładka. Po takie chętnie sięgam i ja, choć nie jestem targetem tekstu.
Ania
Zapisalam tytul dla syna, poszukam i na pewno z checia przeczyta 🙂
Izabela
fajna książka , pozdrawiam
Alicya
Uwielbiam tego typu opowieści. Mam ją na oku dla młodej 😉
czerwonafilizanka
Fajnie że lektura „Nocny Rycerz” bawi, uczy i motywuje do wytrwałości przy spełnianiu marzeń
Irena
To jedna z lepszych książeczek dla dzieci, jakie ostatnio czytałam. Pięknie wydana i mądra!
Gosia
Śżwietna lektura. Marzyć trzeba, ale trzeba także pamiętać, że marzenia same się nie spełniają, marzenia sie spełnia 🙂
Martyna K
To oczywiste, że dążę do realizacji własnych marzeń. Uważam, że jest to bardzo ważny cel w moim życiu.
TosiMama
Ależ wspaniała książka. Muszę ją koniecznie przeczytać, bo lubię mądre książki dla najmłodszych czytelników.
Anna
Inspirujaca opowiesc i piekna okladka, jestem ciekawa ilustracji 🙂
Dominika
bardzo fajna propozycja dla tych nieco młodszych czytelników, na pewno przynosi dużo frajdy
Maria Kasperczak
Warto polecać takie mądre książki. A droga do realizacji własnych marzeń bywa trudna ale daje ogromną satysfakcję.
Anna
Tak, to bardzo wazne, zeby dzieci widzialy, ze marzenia mozna (trzeba?) realizowac.