Misja kolonizacja

Date
paź, 23, 2016

01350_096_01_small„Misja kolonizacja” to jeden z serii tytułów znanego niemieckiego projektanta gier Dr Knizia. Jest on najbardziej cenionym i popularnym autorem tego rodzaju gier na świecie. Tworzy przede wszystkim tak zwane „eurogry”. Ukończył studia matematyczne na uniwersytecie w Ulm, gdzie również otrzymał doktorat. Od 1993 roku mieszka w Anglii, gdzie obecnie zajmuje się wyłącznie tworzeniem gier. Wcześniej pracował w sektorze finansowym.

Wiek: 8+

Liczba graczy: 2-4 osób

Czas gry: około 30 minut

Cel i fabuła

Gracze wysyłają misję na nowo odkrytą planetę. Komu pierwszemu uda się ją skolonizować? Wygrywa osoba, która zdobędzie największą liczbę punktów za odkryte obszary.

kolonizacja1

Strona wizualna

Gra posiada swój własny, specyficzny styl, nasuwający na myśl stare kreskówki. Jej elementy zostały dobrze wykonane, nic się nie psuje, nie odkleja – wszystko trzyma odpowiednio wysoki poziom.

kolonizacja3

Przygotowanie gry

Płytkę startową kładziemy na środku stołu. Każdy gracz otrzymuje potasowane kafelki w swoim kolorze. Z boku stołu kładziemy „kosmiczne kamienie”, które służą do późniejszego podliczania punktów.

Przebieg rozgrywki

Gracze wykładają swoje płytki na zasadzie domina. Dociągają je losowo, nie znając pozostałych. Ich celem jest zbudowanie lub przejęcie jak największego obszaru w jednym kolorze.

kolonizacja2

Wrażenia

Niestety muszę stwierdzić, że gra jest adekwatna do swojej zaskakująco niskiej ceny. Rozgrywka nie jest ani złożona ani skomplikowana. Najbardziej przypomina domino z kosmicznymi elementami. Nie podbiła mojego serca. Jej największą zaletą jest chyba fakt, że grające w „Misję kolonizację” dzieci będą mogły podszkolić się w matematyce i logicznym myśleniu, podliczając pod koniec punkty – co jest akurat najbardziej skomplikowanym elementem gry.

Podsumowanie

„Misja kolonizacja” to gra opierająca się na systemie domino i dużej ilości liczenia. Będzie dobrym tytułem dla osób, które mają ochotę zagrać w coś prostego z kosmicznym motywem. Zdecydowaną zaletą tytułu jest jego niska cena.

Dziękuję!

TreflCombiLogo

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Tonąc w mroku – Agnieszka Zawadka

Halli Galli

Odrodzona jako czarny charakter w grze Otome #10

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły