Magiczne Istoty – Simon Holland

Date
gru, 02, 2016

magiczne„Magiczne Istoty” Simona Hollanda to przepięknie wydany album z ilustracjami ośmiu różnych artystów. Dzięki niemu możemy przenieść się do zupełnie innego, pełnego magii świata.

Książka to iście baśniowy album, o którym właściwie trudno byłoby powiedzieć, że zawiera kolorowe ilustracje. Bliższe prawdzie byłoby stwierdzenie, że ilustracje stanowią w nim tło dla treści. Dodatkowo, mimo że stworzone są przez różnych ilustratorów, to wszystkie są naprawdę świetne i w niezwykły sposób do siebie pasują.

W „Magicznych Istotach” zawarte są informacje na temat przeróżnych, fantastycznych stworzeń. Nie są to jednak pisane po łebkach banały. Przykładowo każdy byłby w stanie powiedzieć czym jest smok, ale czy znacie historię Siewcy Deszczu? Czy wiecie kim jest Garmr lub Amiit? Ja nie wiedziałam, a świeżo nabytą wiedzę zawdzięczam właśnie temu tytułowi. Wszystkie informacje zostały ujęte w prostych i zwięzłych słowach, ale jednocześnie napisane są w taki sposób, że czyta się je z ciekawością, przy okazji podziwiając świetne ilustracje.

Również wydanie albumu stoi na wysokim poziomie. Aksamitna w dotyku, twarda oprawa, znakomitej jakości papier, dobra edycja i ciekawe rozmieszczenie tekstu. W środku książki, w najważniejszym miejscu, umieszczone zostały smoki, których ilustracja rozkłada się, tworząc większy format. Na samym końcu znaleźć można malutki leksykon „magicznych słów”. Nie mam tylko pojęcia co robi pomiędzy nimi „bąk”, ale może właśnie zamysłem autora było rozbawić czytelnika, który trafi na to owadzie słówko?

Uwielbiam takie książki jak „Magiczne Istoty”. To właśnie dzięki nim jeszcze przyjemniej jest przenosić się do fantastycznych, pełnych magii fikcyjnych światów z różnego rodzaju powieści. Dodatkowo mogą również stanowić świetną inspirację, zwłaszcza dla czytelników młodszego pokolenia, którzy jeszcze nie do końca wyobrażają sobie jak mogłyby wyglądać różnego rodzaju baśniowe czy mityczne stworzenia.

Myślę, że taki pięknie ilustrowany album każdy miłośnik fantastyki z przyjemnością postawiłby na swojej półce i niejednokrotnie do niego powracał. Ja sama jestem ogromnie szczęśliwa, że trafił w moje ręce. „Magiczne Istoty” to piękna, niezwykle bogata pożywka dla wyobraźni i podróż do zupełnie innego, fantastycznego świata. Polecam, gdyż sądzę, że książka nie tylko mnie tak bardzo zachwyci.

Dziękuję!

galeriaksiazki

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

3 komentarze

 1. Odpowiedz

  Amanda T.

  4 grudnia 2016

  Ja z fantastyką jeszcze się aż tak nie polubiłam, żeby te wszystkie stwory znać, ale dla miłośników tego gatunku to na pewno prawdziwa gratka! 😉

 2. Odpowiedz

  Freya

  4 grudnia 2016

  Albumy kupuję rzadko, ale gdyby ktoś ze znajomych miał i chciał mi pożyczyć, to chętnie taki bym przejrzała. Taki Atlas Magicznych Stworzeń to naprawdę dobra rzecz dla miłośników fantastyki.

 3. Odpowiedz

  Natalia Z

  4 grudnia 2016

  nie znam, lecz nie mówię jej nie 😉

Leave a comment

Najnowsze Patronaty


 • nevermore
 • Fragile Heart
 • Wiedźmy Kijowa

Ostatnie Recenzje

Największy blef to jedna z najbardziej udanych książek o pokerze

Dobble

Yuri to moja praca! ♥ TOMY #01 – #02

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »