Gobblety

Date
lip, 12, 2016

BOX-3D-GOBBLETY-rgb_male.187654.800x0-2Uważasz, że tradycyjne kółko i krzyżyk to całkiem fajna gra? Teraz możesz pograć w nieco ulepszoną wersję, w której główną role odgrywają zjadające się nawzajem potworki.

Wiek: 5+

Czas gry: ok. 5 minut

Liczba graczy: 2

Cel i fabuła

Gobblety mają dziwne poczucie humoru – dla nich rozrywką jest zjadania się nawzajem (potem się oczywiście wypluwają, ostatecznie to gra dla najmłodszych). Zupełnie jak w przypadku gry „Kółko i krzyżyk” wygrywa gracz, który jako pierwszy ustawi trzy Gobblety w linii!

Gobblet1

Strona wizualna

Gra składa się z czterech plastikowych belek do budowy planszy, dwunastu pionków oraz niewielkiej, przejrzystej instrukcji. Całość wygląda dość sympatycznie, ale bez rewelacji.

Gobblet4

Przygotowanie gry

Należy złożyć planszę z czterech, dostępnym elementów i rozdzielić pionki między graczy.

Przebieg rozgrywki

Gracze wykonują swoje ruchy naprzemiennie. W swojej turze umieszczają dowolnego Gobbleta na planszy na pustym polu lub na innym, mniejszym Gobblecie (nie ważne swoim czy przeciwnika). Drugą opcją ruchu jest przemieszczenie dowolnego Gobbleta w swoim kolorze na wolne miejsce lub  na innego, mniejszego stworka.

Gobblet2

Wrażenia

Gra jest pomysłowa i sympatyczna, a przy tak opracowanych zasadach rzeczywiście posiada całkiem sporo opcji. Najbardziej podoba mi się fakt, że rzeczywiście rozgrywka trwa około 5 minut, a bardzo często przy dzieciach potrzebna jest właśnie taka krótka zabawa.

Gobblet3

Podsumowanie

Muszę przyznać, że tytuł „Gobblety” wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie, chociaż sugerowana cena nieco przeraża (na szczęście w wielu sklepach można grę kupić nieco taniej). To idealna gra na szybką partię z młodszymi dziećmi – świetnie spisze się jako pocieszyciel lub zajmowacz czasu, kiedy akurat niecierpliwie na coś czekamy. To świetna propozycja dla maluchów!

Dziękuję!

logo_foxgames

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

1 Comment

  1. Odpowiedz

    #SadisticWriter

    12 lipca 2016

    Czyli jednymi słowy: nowocześniejsza wersja kółko-krzyżyk dla dzieci :D. Ich miny mnie przerażają. Chyba wolę tradycyjną grę haha

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Tonąc w mroku – Agnieszka Zawadka

Bałagany – gra planszowa

Odrodzona jako czarny charakter w grze Otome #10

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły