Koko Smoko

Date
cze, 07, 2016

824c836ee9-Koko-Smoko„Koko Smoko” to ekranizacja znanej na całym świecie serii książeczek dla najmłodszych spod pióra niemieckiego pisarza Ingo Siegner’a. W swoich historiach opowiada on o przygodach psotnych, ale pełnych uroku smoczątek i ich przyjaciół. 

Mały smok Kokos czuje się niedoceniony, zwłaszcza po tym jak nie popisał się w szkole latania. Dziadek, by poprawić samopoczucie wnuczka, powierza mu niezwykle ważne zadanie – Kokos ma strzec ognistej trawy, która jest swoistym źródłem mocy ognistych smoków. Podczas jego warty jednak trawa zostaje skradziona a on i jego przyjaciele wyruszają na pełne przygód poszukiwania. Okazuje się, że wszyscy pragną zdobyć ognistą trawę, a każdy chce wykorzystać ją do swoich celów.

Animacja różni się od ilustracji w książeczkach i uważam, że jest trochę bardziej dziecinna. Smoki to takie duże pluszaki, a wszystko co robią kompletnie przeczy prawom fizyki. Z pewnością jednak nie zabrakło w bajce różnorodnych kolorów, które bez trudu przyciągną wzrok najmłodszych widzów. Dużym plusem jest również chwytliwa muzyczka rodem z gier na konsole, która brzmi całkiem sympatycznie i nie będzie doprowadzała dorosłego widza do białej gorączki (jak to niekiedy z soundtrackami z filmów animowanych bywa).

d1f450bb2c-p19um9iit4rfu1m5s4bk1nbr1i05101

Przyznam szczerze, że nie spodziewałam się w tej bajce takiej ilości akcji. Byłam przekonana, że nadawała się będzie tylko i wyłącznie dla najmłodszych dzieci. Nic bardziej mylnego! Co prawda ostatecznie wszystko się oczywiście dobrze kończy, ale droga do tego zakończenia wcale nie jest prosta. Ciekawą przygodę, która nadawałaby się dla dzieci w wieku szkolnym psują jednak postacie przeznaczone dla maluchów w wieku 2-3 lat. Te elementy niestety nieco się ze sobą gryzą.

b672ff1e3e-p19um9iit5i2l1dclq6819p41cmr404

Bardzo spodobały mi się kreacje bajkowych postaci. Realistyczni rodzice, sympatyczni, mali bohaterowie i szalony, zły kucharz. Najbardziej polubiłam Oskara, przyjaciela Kokosa, który należy do gatunku smoków wszystkożernych i wiecznie głodnych, a z tego powodu w jego życiu pojawia się wiele dylematów moralnych jak ten, że jego rodzice z ogromną przyjemnością pożarliby jego przyjaciół.

569ce21bcf-p19um9iit5143j12v41aehk4kgf9505

Bajka posiada ciekawe przesłanie, jej scenariusz został dobrze pomyślany, a fabuła wciąga. Nie zabrakło również dobrego humoru. Najmniej spodobała mi się animacja, ale mogę się zgodzić z tym, że przypadnie do gustu najmłodszym dzieciom. Nie jest to jakaś oszołamiająca produkcja, nie wybija się ponad normę, ale jednocześnie należy do tych sympatycznych filmów animowanych, które zainteresują maluchy i pozwolą zmęczonym rodzicom na chwilę wytchnienia.

a22e54b1d1-p19um9iit5u9a17hbko51cll151v909

Ps. Ostrzegam tylko, że skutkiem ubocznym może być notoryczne powtarzanie dość chwytliwej piosenki z czołówki.

Dziękuję!

monolith

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

2 komentarze

  1. Odpowiedz

    Koralina

    26 lipca 2021

    fajna ta animacja, chyba najpierw obejrzę ją sama, na spokojnie, bez dzieci 😉

  2. Odpowiedz

    Dannae Ammel

    10 czerwca 2016

    Zabawnie wyglądająca bajeczka 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Skowronka Hopka. Nie ma rzeczy niemożliwych

Bałagany – gra planszowa

Odrodzona jako czarny charakter w grze Otome #10

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły