Rozkoszne lato – Margarett Borroughdame

Date
gru, 05, 2015

 

RozkoszneLato_okladka1„Rozkoszne lato” to zbiór pogodnych, dziecięcych wierszyków-rymowanek, które powstały z miłości do maluchów i lata. Jego Autorka zachęca dzieci i ich rodziców do tworzenia własnych, rysunkowo-fotograficznych, wakacyjnych albumów.

Nie mów mi proszę,

abym włożyła kalosze!

Rysunek na okładkę namalowała pięcioletnia Ada. W środku, oprócz wierszyków, znaleźć można także zdjęcia dzieci ozdobione zabawnymi ilustracjami. Same utwory pisane są w taki sposób by rymowały się zarówno w żeńskiej jak i męskiej formie. Można je nie tylko poczytać, ale również wykorzystać do świetnej, twórczej zabawy.

Takie są przypadki,

że dzieciom latem zdarzają się upadki

Wspomnienia z dzieciństwa, wakacje i lato to myśli przewodnie cienkiego tomiku. Rymowanki są przyjazne i pełne słońca. Wydanie przypomina album, taki, jaki dziecko mogłoby zrobić samo. Ładna, przyjemna szata graficzna tylko potęguje wrażenie ciepła bijącego od książeczki. Dodatkowo całość został zamknięta w kwadratowej, sztywnej oprawie. Kartki są dość grube i naprawdę trzeba by się było postarać, żeby tomik zniszczyć.

Marzyłam o biedronkach

i o promykach słonka!

Jeżeli tęsknisz za ciepłem słońca, latem i wakacjami to „Rozkoszne lato” jest jak najbardziej dla ciebie. Przyniesie promyk słońca i sprawi radość każdemu dziecku. To idealna książeczka do wspólnego czytania dla rodziców i ich pociech.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję MBBooks

mblogo2

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Dom w Riverton – Kate Morton

Odjechane jednorożce 

SPY X FAMILY ♥ TOMY #07 – #10

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »