Czerwony Kapturek

Date
sty, 13, 2017

czerwonykapturekMyślę, że każdy zna opowieść o Czerwonym Kapturku, która w naszym folklorze zapuściła naprawdę silne korzenie. Wydawnictwo Granna wydało grę o tym samym tytule, która w doskonały sposób wizualizuje świetnie nam znaną historię.

Wiek: 4-7 lat

Liczba graczy: 1 osoba

Czas gry: od 5 minut +

Cel i fabuła gry

Cel gry wydaje się być niezwykle prosty. Należy doprowadzić czerwonego kapturka i wilka do domku babci, układając dla nich ścieżkę. Ostatecznie jednak zadania (zwłaszcza te na wyższym poziomie trudności) okazują się być istną łamigłówką.

kapturek1

Strona wizualna

Gra jest zachwycająca (ani odrobinę nie przesadzam!) – zarówno pod względem graficznym jak i jakości wykonania elementów. Figurka czerwonego kapturka jest urocza, wilk jest zabawny, łąka i las sprawiają przyjazne wrażenie. Dodatkowo do całości dołączone zostały dwie książeczki – jedna z graficznie przedstawioną historią Czerwonego Kapturka (świetna kreska!), a druga z 48 zadaniami o różnym poziomie trudności oraz sposobami na to jak je rozwiązać.

kapturek2

Przygotowanie

Na początku musimy podjąć decyzję czy chcemy rozwiązywać zadania z Czerwonym Kapturkiem i wilkiem czy może z samą dziewczynką. Następnie wybieramy łamigłówkę, którą chcemy rozwiązać i ustawiamy elementy dokładnie tak jak zostały przedstawione na karcie naszego zadania.

kapturek3

Przebieg rozgrywki

Przed graczem trudne wyzwanie. Musi ułożyć elementy drogi tak, by doprowadzić Czerwonego Kapturka (w drugim wariancie układa też osobną drogę dla wilka) do domku babci. Wraz ze wzrostem poziomu trudności zadań zwiększała się będzie również liczba elementów ścieżki. Niektóre pola na planszy mogą pozostać puste. Do każdego zadania istnieje tylko jedno prawidłowe rozwiązanie, a podpowiedź można znaleźć na odwrocie strony z łamigłówką.

kapturek4

Wrażenia

Brzmi banalnie prosto? Przyznam, że też tak myślałam. Okazuje się jednak, że zadania (zwłaszcza te na poziomie „master”) to naprawdę trudne łamigłówki. Niejednokrotnie traciłam cierpliwość i korciło mnie, żeby zajrzeć na kartę podpowiedzi. Początkowe zadania są jednak bardzo proste i nauczą nawet młodsze dziecko spostrzegawczości i logicznego myślenia. Miłym dodatkiem jest również książeczka z opowieścią graficzną, którą obejrzeć i opowiedzieć możemy sobie wspólnie z naszą pociechą.

kapturek5

Podsumowanie

„Czerwony Kapturek” to doskonała gra logiczna dla najmłodszych graczy. Została ślicznie wydana,  a jej elementy są naprawdę wysokiej jakości. Również mechanika gry jest dopracowana, a stworzona została z pomysłem. Możemy powoli stopniować poziom trudności zadań, a dziecko z pewnością będzie się dobrze bawiło i odczuwało satysfakcję z ich rozwiązywania.

Dziękuję!

granna_main_page

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

1 Comment

 1. Odpowiedz

  Irena Bujak (Bujaczek)

  14 stycznia 2017

  Podsunę ją bratu dla dzieciaków. 😉

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Dom w Riverton – Kate Morton

Wsiąść do Pociągu: Europa

SPY X FAMILY ♥ TOMY #07 – #10

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »